Sepet güncelleme

DükkânsvgSepetiniz şu anda boş. Mağazamızı ziyaret edebilir ve alışverişe başlayabilirsiniz.

Şimdi Okuyoruz: Trabzonspor efsanesi Ahmet Suat Özyazıcı hayatını kaybetti

Yükleme

Trabzonspor efsanesi Ahmet Suat Özyazıcı hayatını kaybetti


Abdullah Avcı ve Ahmet Suat Özyazıcı

Kaynak, Trabzonspor

Fotoğraf altı yazısı,

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve Ahmet Suat Özyazıcı

18 Şubat 2023

Trabzonspor’a ilk lig şampiyonluğunu kazandıran kulübün eski teknik direktörlerinden Ahmet Suat Özyazıcı 87 yaşında hayatını kaybetti.

1936 yılında Trabzon’da doğan Özyazıcı profesyonel futbolcu olarak da 1967-72 yılları arasında Trabzonspor forması da giydi.

Futbolu bıraktıktan sonra aynı takımda teknik direktörlük kariyerine başlayan Özyazıcı, 1975-76, 1976-77, 1979-80, 1983-84 sezonlarında Trabzonspor’la şampiyonluklar yaşadı.

Bu başarıları, Karadeniz temsilcisinin, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’la birlikte “Dört Büyükler” olarak anılmasına neden oldu.

Özyazıcı lig şampiyonluklarının yanı sıra Trabzonspor ile üç Türkiye Kupası, beş Cumhurbaşkanlığı Kupası ve iki Başbakanlık Kupası da kazandı.

Kulüpten yapılan açıklamada, “Efsane teknik direktörümüz Ahmet Suat Özyazıcı’yı kaybettik. Yakınlarının, sevenlerinin, camiamızın ve futbol ailesinin başı sağ olsun” ifadelerine yer verildi.

Özyazıcı’nın oğlu Hakan Özyazıcı, AA’ya yaptığı açıklamada, babasının uzun zamandır evde tedavi gördüğünü ve akşam saatlerinde hayatını kaybettiğini söyledi.

Özyazıcı, Temmuz 2022’de kalça kırığı nedeniyle ameliyat olmuştu.

Trabzonspor efsanesi Pazar günü toprağa verilecek.

Ahmet Suat Özyazıcı

Kaynak, Trabzonspor

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, iki yıl önce Özkan Sümer’i kaybettiklerini hatırlatarak, “Değerlerimizi, efsanelerimizi birer birer kaybediyoruz. Camiamıza, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz” dedi.

A Spor’a konuşan Ağaoğlu, “Trabzonspor’un bu noktaya gelmesinde çok büyük pay sahibiydi. Trabzonspor’un art arda kazandığı 3 şampiyonlukta hem kadro oluşumunda hem de oyun sisteminde, Trabzonspor’u başarıdan başarıya koşturan efsane yılların en önemli aktörlerinden biriydi” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da Twitter hesabından başsağlığı mesajı paylaştı.

Source

svg

Ne düşünüyorsun?

Yorumları göster / Yorum bırak

Cevap bırak

Yükleme
svg
Hızlı Gezinme
  • 01

    Trabzonspor efsanesi Ahmet Suat Özyazıcı hayatını kaybetti