Sepet güncelleme

DükkânsvgSepetiniz şu anda boş. Mağazamızı ziyaret edebilir ve alışverişe başlayabilirsiniz.

Şimdi Okuyoruz: Rainbow Six Siege, Hile Yapanlara Giriş Gecikmesi Vererek Saldırgan Bir Yaklaşımda Bulunuyor

Yükleme

Rainbow Six Siege, Hile Yapanlara Giriş Gecikmesi Vererek Saldırgan Bir Yaklaşımda Bulunuyor

Ne yazık ki, hemen hemen her çevrimiçi çok oyunculu oyunda hile yapanlar bulunabilir. Atıcılardaki nişan robotları ve duvar korsanları ya da MMO'lardaki boş madenciler ve gerçek dünyada para harcayanlar olsun, video oyunlarının başına bela olur – öncelikle kolayca satın alınabilen hile yazılımlarının miktarı nedeniyle. Farklı oyunların onlarla başa çıkmanın farklı yolları vardır, ancak en yaygın olanı bir yasaklama dalgasıdır. Bununla birlikte, yasaklama dalgaları yavaştır, belirsizdir ve üstesinden gelinebilir. Bu nedenle Ubisoft, Rainbow Six Siege sahtekarlarıyla uğraşacağına karar verdi.

Sahtekarlar, herkesin bir denetleyici kullandığı konsol sunucularında bir fare ve klavye kurulumuyla (ki bu inkar edilemez şekilde daha kesindir) oynamalarına izin veren araçları kullanan dolandırıcılardır. Çoğu durumda, IP adreslerini değiştirmek için başka bir araç kullanırlar ve bu da yasaklanmaktan kurtulmalarına olanak tanır. Rainbow Six Siege uzun süredir bu sorunla mücadele ediyor, bu yüzden Ubisoft bu sorunu çözmenin yaratıcı bir yolunu buldu. Mousetrap, oyunun yeni hile önleme yazılımıdır.

Sistem, sahtekarlık yapan oyuncuları gerçek zamanlı olarak tanımlar ve oyunlarına biraz girdi gecikmesi ekler. Bu, ilk başta neredeyse fark edilmeyecek şekilde yavaş başlar, ancak daha sonra gecikme her maçta artar. Sonunda, hile yapanlar, basitçe yasaklanmak yerine, gecikmenin getirdiği hüsrana ve beraberinde gelen tüm ölümlere katlanmak zorunda kalacaklar. En iyi yanı, sahtekarların birkaç iyi oyun oynayana kadar bunun farkına bile varmayacaklarıdır.

Çok uzun süre fare ve klavyenin onlara verdiği egemenliğin tadını çıkardıklarından, çok yönlü de olsa kendi ilaçlarının tadına varacaklar. Bir yerlerde herkesin neden birdenbire onlardan çok daha iyi olduğu konusunda kafası çok karışacak bir sahtekar olacağını düşünmek yüzüme bir gülümseme yerleştiriyor.

Ubisoft, sahtekarlık örneklerini azaltan bu yeni araç konusunda oldukça emin görünüyor, ancak hilecilerin bunu atlatıp atlatamayacağını yalnızca zaman gösterecek. Fare Kapanı, 8. Yıl'ın başlamasıyla birlikte konuşlandırılacak. 7 Mart'ta başlayacak ve ayrıca yeni bir Operatör Brava ve Operasyon Komuta Gücü ile gelecek.

svg

Ne düşünüyorsun?

Yorumları göster / Yorum bırak

Cevap bırak

Yükleme
svg
Hızlı Gezinme
  • 01

    Rainbow Six Siege, Hile Yapanlara Giriş Gecikmesi Vererek Saldırgan Bir Yaklaşımda Bulunuyor