Sepet güncelleme

DükkânsvgSepetiniz şu anda boş. Mağazamızı ziyaret edebilir ve alışverişe başlayabilirsiniz.

Şimdi Okuyoruz: Oyunlarda Güncellik Önyargısı Güçlü, Çünkü Güvenilir Bir Şekilde Oynayabileceğimiz Tek Oyunlar Yeni Oyunlar

Yükleme

Oyunlarda Güncellik Önyargısı Güçlü, Çünkü Güvenilir Bir Şekilde Oynayabileceğimiz Tek Oyunlar Yeni Oyunlar

Metroid Prime Remastered gölgesi kısa süre önce Switch'e düştü ve hayranlar bir kez daha Nintendo'nun 2002 yapımı explore-'em-up oyununu şimdiye kadar yapılmış en harika oyunlardan biri olarak selamlıyor .

TheGamer'dan EIC Stacey Henley'in son yazısında işaret ettiği gibi , yeniden düzenlemenin mükemmel karşılaması, hayranların geçmişi unutmaması gerektiğini hatırlatıyor ve ben de aynı fikirdeyim. Aynı zamanda, Makale Editörü Ben Sledge'in video oyunlarının işçi sınıfı için nasıl uygun fiyatlı olmadığıyla ilgili son makalesini düşünüyorum . Oyunlar ve konsollar, özellikle İngiltere'de sınırlı geliri olan hayranlar için çok pahalı.

Eski konsolların ve eski oyunların izini sürmeye başladığınızda bu daha da doğrudur. Birçoğu değer kaybetme eğiliminde olsa da, eski bir GameCube'ü ve birkaç oyunu izlemek, örneğin iTunes'da eski bir film kiralamaktan daha pahalı olacak. Filmler için ya abonelik hizmeti için ödeme yapar ve yüzlerce, binlerce dizi ve filme erişim elde edersiniz ya da hizmete ücretsiz olarak erişir ve istediğiniz film ya da diziler için ayrı ayrı ödeme yaparsınız. Oyunlarda bu o kadar basit değil. Eski bir oyunu oynamak istiyorsanız, onlarca yıllık donanımın izini sürmeniz gerekecek.

Nintendo ve Sony gibi yayıncılar , eski oyunları mevcut nesil sistemlerde kullanılabilir hale getirme konusunda daha iyi bir iş çıkarsalardı, durum böyle olmazdı . Microsoft bu konuda iyi bir iş çıkarıyor. Microsoft Store ve Xbox Game Pass arasında , yıllar boyunca Xbox konsollarında çıkan oyunların büyük bir kısmına erişebilirsiniz.

Ne yazık ki, Nintendo ve Sony – klasik oyunları piyasaya sunduklarında – onları bir abonelik hizmetinin ödeme duvarının arkasına sıkıştırdılar veya daha yüksek bir fiyata, genellikle paketler halinde bile değil, yeniden düzenlediler. Bu, Microsoft'un yönteminden farklıdır çünkü Xbox Game Pass'te bulunan tüm oyunlar ayrıca ayrı ayrı satın alınabilir. Ancak PS3 ve önceki sürümlerin çok sayıda Sony oyunu, yalnızca akış yoluyla edinilebilir; bu, yalnızca bir PS Plus Premium aboneliği aracılığıyla edinilebilir. Örneğin, Sly Cooper and the Thievius Raccoonus oynamak istiyorsanız, bu abonelik için ayda 17,99 ABD doları ödemeniz gerekir (oynamak için gerekli sabit internet bağlantısına sahip olduğunuzu ve hatta buna erişiminiz olduğunu varsayarsak).

Nintendo'nun uygulamaları da bir o kadar kötü. Pek çok hayran Switch'te The Legend of Zelda: Ocarina of Time veya Earthbound'a sahip olmak için memnuniyetle ödeme yapacak olsa da , bunu yapamazlar. Bu oyunları oynamak istiyorlarsa, yine bir abonelik hizmeti için ödeme yapmak zorundalar. Bu, Nintendo yolun aşağısında bir noktada Nintendo Switch Online'ı kaçınılmaz olarak kapattığında, hayranların bunlara erişimi kaybedeceği anlamına gelir.

Ayrıca, bunların en başta PS Plus ve Nintendo Switch Online'a dahil edilmesini garanti edecek kadar popüler oyunlar olduğunu belirtmekte fayda var. Çoğu değil. Şu anda Chris Scullion'un The N64 Encyclopedia: Nintendo 64 için Çıkan Her Oyun adlı kitabını okuyorum ve bu kitap, bir zamanlar yaygın olarak bulunan ve mevcut oyuncuların varlığından asla haberdar olmayacakları çok sayıda oyunu eve getirdi . Yaşamak için oyunlar hakkında yazıyorum ve kitap sadece oynamadığım ve adını duymadığım başlıklarla dolu.

Bu nedenle, oyuncular en sevdikleri oyunların listesini yaptıklarında, tercihlerinin birkaç nesil önceki oyunlardan ziyade yakın zamana kayması anlaşılabilir. En iyi (ve en çok satan) gelecek nesil oyuncular tarafından oynanmak üzere hayatta kalabilir. Ancak daha pek çoğu tamamen unutulacak. Ve bu tarihin belirsizliğini bir abonelik hizmeti için bir katma değer olarak gören şirketler, bu kaybın suç ortağıdır.

svg

Ne düşünüyorsun?

Yorumları göster / Yorum bırak

Cevap bırak

Yükleme
svg
Hızlı Gezinme
  • 01

    Oyunlarda Güncellik Önyargısı Güçlü, Çünkü Güvenilir Bir Şekilde Oynayabileceğimiz Tek Oyunlar Yeni Oyunlar