Sepet güncelleme

DükkânsvgSepetiniz şu anda boş. Mağazamızı ziyaret edebilir ve alışverişe başlayabilirsiniz.

Şimdi Okuyoruz: Microsoft, Yapay Zeka Kullanarak Oynamanıza İzin Veren Bir Minecraft Versiyonunu Test Ediyor

Yükleme

Microsoft, Yapay Zeka Kullanarak Oynamanıza İzin Veren Bir Minecraft Versiyonunu Test Ediyor

Microsoft'un, kullanıcının her şeyi kendi başına inşa etmek yerine ne yapması gerektiğini söyleyerek oyunu kontrol etmesine izin veren yapay zeka güdümlü bir Minecraft demosu ürettiği bildirildi.

Semafor'dan gelen bir rapora göre , bu demo, oyuncuların karakterlerini hareket ettirme ve kendilerini inşa etme ve kazma şeklindeki geleneksel oyun formatı yerine, oyuna ne inşa edeceklerini söylemek için yapay zekayı kullanmalarına izin veriyor. Demo görünüşe göre son teknoloji AI kullanıyor, ancak OpenAI ile geliştirilen ve yakın zamanda ortaya çıkan Bing sohbet hizmetinde kullanılan teknoloji olan Prometheus'u kullanmıyor.

Rapor, Minecraft'a doğal dil komutlarını uygulamanın oldukça zor bir iş olduğunu, özellikle de herhangi bir nesneyi inşa etmenin pek çok yolu olduğunu belirtiyor. Bir yapay zeka, araba gibi bir şeyi bir kişinin yaptığı gibi inşa etmeyebilir veya daha önce kimsenin düşünmediği yöntemleri kullanabilir.

Semafor ile konuşan kaynaklar, Microsoft'un bu özelliği yakın gelecekte oyunun herkese açık sürümünde sunmayı planlamadığını belirtti; Eyfel Kulesi'ni yapmak ve zar zor parmağınızı kaldırmak.

Yapay zeka tarafından üretilen içerik şu anda oldukça sıcak bir konu ve Microsoft'un bu yılın başlarında teknolojiye milyarlarca yatırım yaptığını duyurması ve bunu 10.000 işten çıkarma açıklamasının ardından yaptığı açık . OpenAI, teorik olarak müzik, kitap, kod ve daha fazlasını üretebilen bir tür sohbet robotu olan ChatGPT'nin arkasındaki şirkettir. Yapay zeka tarafından üretilen sanat, oldukça tartışmalıdır, çünkü sıklıkla çok çeşitli insanlar tarafından yapılan içerik üzerinde eğitim alır ve çalışmalarını izinsiz kullanır.

svg

Ne düşünüyorsun?

Yorumları göster / Yorum bırak

Cevap bırak

Yükleme
svg
Hızlı Gezinme
  • 01

    Microsoft, Yapay Zeka Kullanarak Oynamanıza İzin Veren Bir Minecraft Versiyonunu Test Ediyor