Sepet güncelleme

DükkânsvgSepetiniz şu anda boş. Mağazamızı ziyaret edebilir ve alışverişe başlayabilirsiniz.

Şimdi Okuyoruz: İngiltere, Oyunlara Çocuklardan Davranış Verileri Toplamayı Durdurmasını Söyledi

Yükleme

İngiltere, Oyunlara Çocuklardan Davranış Verileri Toplamayı Durdurmasını Söyledi

Yaş kısıtlamalarını sürdürmek kolay değildir. Bir web sitesi, uygulama veya oyun size kaç kez yaşınızı sordu, sadece 1 Ocak 1947'yi yazmanız için? Bir de denemeyenler var – sadece 18 yaşından büyük olup olmadığınızı soruyorlar. Kabul edelim, çevrimiçi yaş kısıtlamaları bir şaka – ama görünüşe göre Birleşik Krallık artık bunu komik bulmuyor. Bilgi Komisyonu Ofisi tarafından yakın tarihli bir rapor, video oyunlarının yaş kısıtlamasını desteklemesini ve uygulamasını istiyor.

ICO, video oyunlarının 18 yaşın altındakiler için daha güçlü yaş güvencesi özellikleri içermesi gerektiğini belirtti (teşekkürler, Eurogamer ). Ayrıca , geliştiricilerin bunu nasıl yapabileceğine dair ipuçları ve tavsiyelerin bir listesini yayınladı . Ancak bu her iki yönde de geçerli. Rapor ayrıca, çocukların kişisel verilerinin yalnızca "sağlıklarına veya esenliklerine zarar vermemesi" halinde toplanması ve işlenmesi gerektiğini söylüyor.

Bunu yapmak için ICO, oyuncu veya bir ebeveyn/vasi tarafından izin verilene kadar kişisel verilerin isteğe bağlı kullanımının varsayılan olarak kapalı olarak ayarlanmasını önerir. Ek olarak, özellikle topluluk sunucularında ürün yerleştirme, ücretli promosyonlar veya işbirlikleri ideal olarak izlenmelidir.

Rapor ayrıca, geliştiricilerin "kontrol noktaları, ilerlemenin otomatik olarak periyodik olarak kaydedilmesi veya oyun tasarımında oyun maçları arasındaki doğal molalar" getirmesini öneriyor. oynamaya devam etmek için baskı hissetmeden veya bir şeyleri kaçırmaktan korkmadan.''

Tüm bunlar, ICO'nun ebeveyn kontrolü için daha sağlam bir sistem önerisiyle birlikte gelir. Buna, çocukların oyundaki etkinlikleri veya çocukların ebeveyn denetimlerine erişmeye çalışmaları hakkında gerçek zamanlı uyarılar dahildir. Ek olarak, bir çocuk ayarları değiştirmeye çalıştığında her adımda uygun açıklamalar ve istemler, hangi kişisel verilerin başkaları tarafından görülebileceğine ilişkin değişken ayarlar ve çocuklar için sesli sohbet işlevinin varsayılan olarak kapalı olması.

Bu öneriler çok katı görünmüyor. Ebeveynlerinin izniyle, bir çocuk, yaşına uygun içerik olduğu sürece, istediği kadar oyun oynamakla sınırlı değildir.

svg

Ne düşünüyorsun?

Yorumları göster / Yorum bırak

Cevap bırak

Yükleme
svg
Hızlı Gezinme
  • 01

    İngiltere, Oyunlara Çocuklardan Davranış Verileri Toplamayı Durdurmasını Söyledi