Sepet güncelleme

DükkânsvgSepetiniz şu anda boş. Mağazamızı ziyaret edebilir ve alışverişe başlayabilirsiniz.

Şimdi Okuyoruz: GDQ, Canlı Etkinlikler İçin Hogwarts Eski Hızlı Koşularını Kabul Etmiyor

Yükleme

GDQ, Canlı Etkinlikler İçin Hogwarts Eski Hızlı Koşularını Kabul Etmiyor

Games Done Quick, çeşitli canlı etkinlikleri için Hogwarts Legacy hızlı koşularını kabul etmiyor ve yeni sürümü izin verilmeyen oyunlar listesine ekliyor. Bu yasak, tüm Harry Potter video oyunlarını kapsıyor ve etkinlik organizatörlerinin seriyi ve dolayısıyla yazarı JK Rowling'i tanıtıyor olarak görülmek istemediklerini gösteriyor.

GDC kararı duyurmuş gibi görünmüyor, ne de açıklamadı. Bununla birlikte, bu kararın Hogwarts Legacy'nin lansmanını çevreleyen çeşitli tartışmaların yanı sıra birçok kişinin Rowling'in transfobik görüşleri nedeniyle oyunu kaçırmaya karar vermesi nedeniyle verildiği varsayılabilir.

GDQ başvuru kılavuzunda görüldüğü gibi , "Hogwarts Legacy dahil Harry Potter Serisi" izin verilmeyen oyunlar listesinde yer alıyor, bu da bir sonraki hızlı koşu maraton etkinliğinde herhangi bir Harry Potter koşusu görmeyeceğimiz anlamına geliyor.

Harry Potter serisi, GDQ etkinliklerinden yasaklanan tek seri değil. İzin verilmeyen diğer oyunlar arasında God of War (2005), Huniepop serisi ve her Five Nights at Freddy's oyunu yer alır. Kabul edilmelidir ki, bu diğer yasaklamaların içerikle ilgili olma olasılığı daha yüksektir, belki de izleyiciler için uygun değildir ve etkinliğin canlı yayınını yayından kaldırma riskine sokar.

Bununla birlikte, hem Harry Potter hem de Five Nights at Freddy's yasaklarının "gelecekte daha ayrıntılı incelemeye tabi olacağı" söyleniyor, bu nedenle bu kuralların bir sonraki etkinlikten önce değişmesi olası.

Hogwarts Legacy'yi yasaklama kararının ne zaman alındığı belli değil, ancak listeye Mayıs ayındaki bir sonraki ana etkinlik olan Yaz Oyunları Hızlı Bitti'den çok önce girdi. Açıklama için GDQ'ya ulaştık, ancak nedeni ne olursa olsun, Hogwarts Mirası'nı atlamaya karar vermede GDQ pek de yalnız değil.

Burada, TheGamer'da oyunun kendisini ele almıyoruz , bunun yerine piyasaya sürülmesiyle ilgili bağlama odaklanıyoruz. Nihayetinde Rowling, Harry Potter'ın devam eden mali başarısını kendi görüşlerinin bir onayı olarak gördüğünü açıkça belirtti, pek çok kişi buna katkıda bulunmak veya onu daha fazla cesaretlendirmek istemiyor.

svg

Ne düşünüyorsun?

Yorumları göster / Yorum bırak

Cevap bırak

Yükleme
svg
Hızlı Gezinme
  • 01

    GDQ, Canlı Etkinlikler İçin Hogwarts Eski Hızlı Koşularını Kabul Etmiyor