Sepet güncelleme

DükkânsvgSepetiniz şu anda boş. Mağazamızı ziyaret edebilir ve alışverişe başlayabilirsiniz.

Şimdi Okuyoruz: Escape From Tarkov, Hile Yapanları Bulmak İçin Topluluk Gönüllüsü Sistemini Kullanıyor

Yükleme

Escape From Tarkov, Hile Yapanları Bulmak İçin Topluluk Gönüllüsü Sistemini Kullanıyor

Escape From Tarkov artık oyun içi hile iddialarını doğrulamak için "desenkronizasyon, hatalar ve diğer saçmalıkların kliplerini filtrelemek" için incelenmiş gönüllüleri kullanıyor.

NME tarafından bildirildiği üzere bu girişim, sunucu ve motor sorunları nedeniyle geliştirici Battlestate Games'in sayısız yanlış raporu incelemek zorunda kaldığını söyleyen içerik yaratıcısı Trey24K tarafından duyuruldu. Topluluk odaklı bu yeni yaklaşım, hataların çoğunu Battlestate'e ulaşmadan önce ayıklayarak harekete geçmeyi kolaylaştırmalıdır.

Oyunculardan, bu Discord'u kullanarak , kullanıcı adı kimliği ve Baskın Kimliği ile etkinliğin bir klibini ekleyerek bir bilet göndermeleri istenir ve bu daha sonra yukarıda belirtilen gönüllüler tarafından incelenir. Trey24K, "Klip işlendikten ve başka bir ekip tarafından iki kez kontrol edildikten sonra, hesabı manuel olarak inceleyecek ve ilgili tüm bilgileri manuel olarak yasaklayacak olan Battlestate Games'teki özel bir ekibe gönderilecek," diye açıkladı Trey24K.

Sistem dün başlatıldı ve Trey24K bunun "şimdiye kadar büyük bir başarı" olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, "yalnızca videonun içeriği nedeniyle kimsenin yasaklanmayacağını" da açıklıyorlar – bu, desync'in sizi hileci olarak işaretlemeyeceği ve dolayısıyla oyundan men edilmeyeceğiniz anlamına geliyor; bu, ifşadan sonra birkaç oyuncunun dile getirdiği bir endişe.

Bu sistem Counter-Strike: Global Offensive'in Overwatch sürecine oldukça benziyor . Tarkov'unki gibi, topluluk odaklıdır, ancak oyunculardan videoları kendilerinin göndermesini istemek yerine, oyunların demoları, daha sonra Counter-Strike aracılığıyla elenen raporların ardından kaldırılır. Güvenilir ve deneyimli oyunculara Müfettiş rolü verilir ve bir oyuncunun hile yapıp yapmadığına karar vermeleri gerekir . Hile yaptığı tespit edilenler daha sonra yasaklanır .

Bunun bir oyun içi demo olduğu göz önüne alındığında, Müfettişler ayrıca bakış açıları arasında geçiş yapabilir ve iddiaları daha kapsamlı bir şekilde inceleyebilir. Tarkov'unki CS:GO'nunki kadar derin değil ama benzer bir yönde atılmış bir adım, hile iddialarının yükünü daha iyi idare etmek için ağırlığı hem geliştiriciye hem de topluluğa dağıtıyor.

svg

Ne düşünüyorsun?

Yorumları göster / Yorum bırak

Cevap bırak

Yükleme
svg
Hızlı Gezinme
  • 01

    Escape From Tarkov, Hile Yapanları Bulmak İçin Topluluk Gönüllüsü Sistemini Kullanıyor