Sepet güncelleme

DükkânsvgSepetiniz şu anda boş. Mağazamızı ziyaret edebilir ve alışverişe başlayabilirsiniz.

Şimdi Okuyoruz: Christian Atsu’nun cansız bedenine ulaşıldı

Yükleme

Christian Atsu’nun cansız bedenine ulaşıldı

ÖZET:
Atakaş Hatayspor forması giyen Ganalı futbolcu Christian Atsu’nun enkaz altındaki cansız bedenine ulaşıldı.

Tam İçerik:
Atsu

Kaynak, Getty Images

18 Şubat 2023, 11:42 +03

Güncelleme 6 saat önce

Atakaş Hatayspor forması giyen Ganalı futbolcu Christian Atsu’nun enkaz altındaki cansız bedenine ulaşıldı.

Atsu, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihinde gerçekleşen depremlerin ardından, Antakya’da kaldığı evin yıkılması sonucunda göçük altında kaldı.

Kulüpten yapılan açıklamada Atsu’nun cenazesi Gana’ya gönderilmek üzere yola çıktı.

Sosyal medya hesaplarında Atsu’nun fotoğraflarının yer aldığı bir paylaşım yapan kulüp, “Seni unutmayacağız Atsu. Mekanın cennet olsun güzel insan. Üzüntümüzün tarifi yok. Huzur içinde uyu” dedi.

Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel de Twitter’da yaptığı paylaşımda, “Her zaman büyük bir sevgi ve saygıyla hatırlanacaksın” dedi.

31 yaşındaki futbolcu daha önce İngiltere Premier Lig kulüplerinden Chelsea ve Newcastle United’ın da formasını giymişti.

Antakya’da yaşadığı konutun yıkılmasının ardından felaketin ilk günlerinde Atsu’nun yaralı olarak kurtarıldığı gibi haberler basına yansısa da kısa süre içerisinde yalanlanmıştı.

Oyuncunun menajeri Nana Sechere, afetin 13’üncü gününde Twitter’da yaptığı paylaşımda Atsu’nun cesedinin bulunduğunu doğruladı.

Sechere, dualarıyla destek olan herkese teşekkür ederken, Atsu’nun ailesi ve sevdiklerine de başsağlığı diledi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun internet sitesinde de taziye mesajı yayımlandı.

Cihazınızda ses/video gösterim programı bulunamadı

Taziye mesajları

Atsu’nun ölümü ardından İngiltere’de oynadığı eski kulüpleri ile birlikte, Premier Lig hesabından da taziye mesajları paylaşıldı.

“2013 şampiyonlarımızdan Christian Atsu’nun vefat haberini derin bir üzüntüyle aldık. Mekanı cennet olsun. Türkiye ve Suriye’deki depremin tüm kurbanlarına ilettiğimiz bir mesaj olarak aile ve arkadaşlarına en derin taziyelerimizi gönderiyoruz”

“Christian Atsu’nun Türkiye’de meydana gelen yıkıcı depremlerde trajik bir şekilde hayatını kaybettiğini öğrenmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Yetenekli bir oyuncu ve özel bir insan. Oyuncularımız, teknik ekibimiz ve taraftarlarımız tarafından her zaman sevgiyle hatırlanacak. Huzur içinde uyu Christian”

“Christian Atsu’nun Türkiye’de meydana gelen depremin ardından vefat haberinden derin üzüntü duyduk. Düşüncelerimiz ailesi, arkadaşları, Hatayspor ve bu olaydan etkilenen herkesle birlikte”

“Chelsea’deki herkes, eski oyuncumuz Christian Atsu’nun trajik ölümünü öğrenince yıkıldı. Düşüncelerimiz ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte”

“Christian Atsu’nun Türkiye ve Suriye’yi vuran depremlerde hayatını kaybettiği haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Düşüncelerimiz ve taziyelerimiz Christian’ın ailesi, arkadaşları ve bu trajik olaydan etkilenen herkesle birliktedir”

“Malaga’da 2015-2016 sezonunda oynayan Christian Atsu’nun hayatını kaybetmesinden dolayı derin üzüntü duyduk. Huzur içinde yat Christian.”

“Christian Atsu’nun vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Düşüncelerimiz bu zamanda ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte”

Türkiye’deki kulüpler de taziye mesajları yayımladı:

“Hepimizin başı sağ olsun. Atakaş Hatayspor oyuncusu Christian Atsu’nun vefat ettiği haberini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Christian Atsu’ya Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve Hatayspor camiasına başsağlığı dileriz.”

“Atakaş Hatayspor futbolcusu Christian Atsu’nun ülkemizi yasa boğan deprem felaketinde hayatını kaybettiğini üzülerek öğrendik. Christian Atsu’nun ailesine, sevenlerine ve Hatayspor camiasına başsağlığı dileriz.”

“Christian’ı kaybettik, hep kalbimizde olacaksın Christian Atsu. Christian Atsu’nun ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve Hatayspor camiasına başsağlığı dileriz.”

“Atakaş Hatayspor’un futbolcusu Christian Atsu’nun deprem felaketi sonucu hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Christian Atsu’nun ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve Atakaş Hatayspor camiasına başsağlığı dileriz.”

“Atakaş Hatayspor oyuncusu Christian Atsu’nun hayatını kaybettiği haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Christian Atsu’nun ailesine, sevenlerine ve Hatayspor camiasına başsağlığı dileriz.”

“Hatayspor futbolcusu Christian Atsu’nun vefat ettiğini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Christian Atsu’ya Allah’tan rahmet; ailesi başta olmak üzere Hatayspor camiasına başsağlığı dileriz. Mekanın cennet olsun.”

“Atakaş Hatayspor oyuncusu Christian Atsu’nun vefat ettiği haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Oyuncuya Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Hatayspor camiasına başsağlığı dileriz.”

Alıntı: BBC Türkçe’den alınmıştır

svg

Ne düşünüyorsun?

Yorumları göster / Yorum bırak

Cevap bırak

Yükleme
svg
Hızlı Gezinme
  • 01

    Christian Atsu’nun cansız bedenine ulaşıldı